Universal City → Observatory in Nishi-Zao Park

Departing at
18:55 02/27, 2021
cancel
  1. 1
    19:52 - 08:33
    12h 41min JPY 21,330 5 Transfers
    cancel cancel
    Universal City
    ユニバーサルシティ
    Station
    timetable Timetable
    19:52
    DIRECT TRAIN
    Stay On Same Train
    Nishikujo
    西九条
    Station
    20:05
    Osaka
    大阪
    Station
    timetable Timetable
    20:10
    20:14
    Shin-osaka
    新大阪
    Station
    timetable Timetable
    20:24
    22:54
    Tokyo
    東京
    Station
    Yaesu Central Exit
    22:54
    23:09
    Tokyo Sta. Yaesu Dori
    東京駅八重洲通り
    Bus Stop
    23:20
    05:00
    Yonezawa Sta. East Exit
    米沢駅東口
    Bus Stop
    05:00
    05:08
    Yonezawa
    米沢
    Station
    East Exit
    timetable Timetable
    06:04
    06:36
    Kaminoyamaonsen
    かみのやま温泉
    Station
    West Exit
    06:36
    06:39
    Kaminoyamaonsen Eki-mae
    かみのやま温泉駅前
    Bus Stop
    06:50
    07:07
    Yamagataonsenguchi
    山形温泉口
    Bus Stop
    07:07
    08:33
  2. 2
    19:52 - 10:10
    14h 18min JPY 18,980 IC JPY 18,976 5 Transfers
    cancel cancel
    Universal City
    ユニバーサルシティ
    Station
    timetable Timetable
    19:52
    DIRECT TRAIN
    Stay On Same Train
    Nishikujo
    西九条
    Station
    20:05
    Osaka
    大阪
    Station
    timetable Timetable
    20:10
    20:14
    Shin-osaka
    新大阪
    Station
    timetable Timetable
    20:24
    21:13
    Nagoya
    名古屋
    Station
    Hirokoji Exit
    21:13
    21:25
    Meitetsu Bus Center
    名鉄バスセンター
    Bus Stop
    21:30
    06:50
    Sendai Sta. (Highway Bus)
    仙台駅前〔高速バス〕
    Bus Stop
    06:50
    07:01
    Sendai(Miyagi)
    仙台
    Station
    West Exit
    timetable Timetable
    07:07
    08:32
    Yamagata
    山形
    Station
    East Exit
    08:32
    08:38
    Yamagata Station
    山形駅前
    Bus Stop
    5番のりば
    09:08
    09:40
    Kamio (Bus)
    神尾(バス)
    Bus Stop
    09:40
    10:10
  3. 3
    19:22 - 10:10
    14h 48min JPY 18,980 IC JPY 18,976 5 Transfers
    cancel cancel
    Universal City
    ユニバーサルシティ
    Station
    timetable Timetable
    19:22
    DIRECT TRAIN
    Stay On Same Train
    Nishikujo
    西九条
    Station
    19:35
    Osaka
    大阪
    Station
    timetable Timetable
    19:40
    19:44
    Shin-osaka
    新大阪
    Station
    timetable Timetable
    19:54
    21:02
    Nagoya
    名古屋
    Station
    Hirokoji Exit
    21:02
    21:14
    Meitetsu Bus Center
    名鉄バスセンター
    Bus Stop
    21:30
    06:50
    Sendai Sta. (Highway Bus)
    仙台駅前〔高速バス〕
    Bus Stop
    06:50
    07:01
    Sendai(Miyagi)
    仙台
    Station
    West Exit
    timetable Timetable
    07:07
    08:32
    Yamagata
    山形
    Station
    East Exit
    08:32
    08:38
    Yamagata Station
    山形駅前
    Bus Stop
    5番のりば
    09:08
    09:40
    Kamio (Bus)
    神尾(バス)
    Bus Stop
    09:40
    10:10
  4. 4
    19:37 - 11:01
    15h 24min JPY 16,110 4 Transfers
    cancel cancel
    Universal City
    ユニバーサルシティ
    Station
    timetable Timetable
    19:37
    DIRECT TRAIN
    Stay On Same Train
    Nishikujo
    西九条
    Station
    19:50
    Osaka
    大阪
    Station
    Midosuji South Exit
    19:50
    20:00
    Osaka Eki-mae (Higashiumeda Sta.)
    大阪駅前〔東梅田駅〕
    Bus Stop
    20:05
    07:32
    Sendai Sta. (Highway Bus)
    仙台駅前〔高速バス〕
    Bus Stop
    07:32
    07:41
    Sendai(Sendai Subway)
    仙台(仙台市営)
    Station
    North Exit 7
    timetable Timetable
    07:47
    07:48
    Hirose-dori
    広瀬通
    Station
    Exit West 4
    07:48
    07:53
    Hirose-dori Ichibancho
    広瀬通一番町
    Bus Stop
    08:05
    09:05
    Sanko Bus Terminal
    山交ビルバスターミナル
    Bus Stop
    09:05
    09:09
    Sanko Bus Terminal
    山交ビルバスターミナル
    Bus Stop
    13番のりば
    09:32
    09:52
    Naka-sakurada
    中桜田
    Bus Stop
    09:52
    11:01
  5. 5
    18:55 - 04:38
    9h 43min JPY 274,740
    cancel cancel
    Universal City
    ユニバーサルシティ
    18:55
    04:38
zoom bar parts