คามาคุระ → กระเช้าลอยฟ้ารกโก-อาริมะ

Departing at
10:17 09/25, 2021
cancel
  1. 1
    10:43 - 15:26
    4h 43min JPY 15,490 6 Transfers
    cancel cancel
    คามาคุระ
    鎌倉
    Station
    timetable Timetable
    10:43
    11:11
    Yokohama
    横浜
    Station
    timetable Timetable
    11:15
    DIRECT TRAIN
    Stay On Same Train
    Higashi-Kanagawa
    東神奈川
    Station
    11:29
    Shin-Yokohama
    新横浜
    Station
    timetable Timetable
    11:37
    13:45
    Shin-osaka
    新大阪
    Station
    timetable Timetable
    14:01
    14:29
    Rokkoumichi
    六甲道
    Station
    North Exit
    14:29
    14:32
    JR Rokkoumichi
    JR六甲道
    Bus Stop
    14:34
    14:55
    Rokkou Cable Car Shita (Bus)
    六甲ケーブル下〔バス〕
    Bus Stop
    14:55
    15:00
    Rokko-Cable-Shita
    六甲ケーブル下
    Station
    timetable Timetable
    15:00
    15:10
    Rokkosan-Ue
    六甲山上
    Station
    15:10
    15:12
    Rokkou Cable Car Yamaue Sta.
    六甲ケーブル山上駅
    Bus Stop
    15:15
    15:26
    Rokkou Arima Ropeway Sancho Sta.
    六甲有馬ロープウェー山頂駅
    Bus Stop
    15:26
    15:26
  2. 2
    10:36 - 15:26
    4h 50min JPY 15,700 6 Transfers
    cancel cancel
    คามาคุระ
    鎌倉
    Station
    timetable Timetable
    10:36
    11:02
    Yokohama
    横浜
    Station
    timetable Timetable
    11:05
    DIRECT TRAIN
    Stay On Same Train
    Higashi-Kanagawa
    東神奈川
    Station
    11:16
    Shin-Yokohama
    新横浜
    Station
    timetable Timetable
    11:21
    14:11
    Shin-kobe
    新神戸
    Station
    14:11
    14:15
    Shinkobe Sta.
    新神戸駅
    Bus Stop
    14:15
    14:35
    Shinoharahonmachi 3Chome
    篠原本町3丁目
    Bus Stop
    14:35
    14:38
    Shinoharahonmachi 3Chome
    篠原本町3丁目
    Bus Stop
    14:40
    14:53
    Rokkou Cable Car Shita (Bus)
    六甲ケーブル下〔バス〕
    Bus Stop
    14:53
    14:58
    Rokko-Cable-Shita
    六甲ケーブル下
    Station
    timetable Timetable
    15:00
    15:10
    Rokkosan-Ue
    六甲山上
    Station
    15:10
    15:12
    Rokkou Cable Car Yamaue Sta.
    六甲ケーブル山上駅
    Bus Stop
    15:15
    15:26
    Rokkou Arima Ropeway Sancho Sta.
    六甲有馬ロープウェー山頂駅
    Bus Stop
    15:26
    15:26
  3. 3
    10:36 - 15:26
    4h 50min JPY 15,700 6 Transfers
    cancel cancel
    คามาคุระ
    鎌倉
    Station
    timetable Timetable
    10:36
    11:02
    Yokohama
    横浜
    Station
    timetable Timetable
    11:05
    DIRECT TRAIN
    Stay On Same Train
    Higashi-Kanagawa
    東神奈川
    Station
    11:16
    Shin-Yokohama
    新横浜
    Station
    timetable Timetable
    11:21
    14:11
    Shin-kobe
    新神戸
    Station
    14:11
    14:16
    布引
    Bus Stop
    14:20
    14:37
    Shinoharahonmachi 3Chome
    篠原本町3丁目
    Bus Stop
    14:37
    14:40
    Shinoharahonmachi 3Chome
    篠原本町3丁目
    Bus Stop
    14:40
    14:53
    Rokkou Cable Car Shita (Bus)
    六甲ケーブル下〔バス〕
    Bus Stop
    14:53
    14:58
    Rokko-Cable-Shita
    六甲ケーブル下
    Station
    timetable Timetable
    15:00
    15:10
    Rokkosan-Ue
    六甲山上
    Station
    15:10
    15:12
    Rokkou Cable Car Yamaue Sta.
    六甲ケーブル山上駅
    Bus Stop
    15:15
    15:26
    Rokkou Arima Ropeway Sancho Sta.
    六甲有馬ロープウェー山頂駅
    Bus Stop
    15:26
    15:26
  4. 4
    10:28 - 15:26
    4h 58min JPY 15,820 5 Transfers
    cancel cancel
    คามาคุระ
    鎌倉
    Station
    timetable Timetable
    10:28
    11:17
    Shinagawa
    品川
    Station
    timetable Timetable
    11:25
    13:45
    Shin-osaka
    新大阪
    Station
    timetable Timetable
    14:01
    14:29
    Rokkoumichi
    六甲道
    Station
    North Exit
    14:29
    14:32
    JR Rokkoumichi
    JR六甲道
    Bus Stop
    14:34
    14:55
    Rokkou Cable Car Shita (Bus)
    六甲ケーブル下〔バス〕
    Bus Stop
    14:55
    15:00
    Rokko-Cable-Shita
    六甲ケーブル下
    Station
    timetable Timetable
    15:00
    15:10
    Rokkosan-Ue
    六甲山上
    Station
    15:10
    15:12
    Rokkou Cable Car Yamaue Sta.
    六甲ケーブル山上駅
    Bus Stop
    15:15
    15:26
    Rokkou Arima Ropeway Sancho Sta.
    六甲有馬ロープウェー山頂駅
    Bus Stop
    15:26
    15:26
  5. 5
    10:17 - 16:37
    6h 20min JPY 197,660
    cancel cancel
    คามาคุระ
    鎌倉
    10:17
    16:37
zoom bar parts